KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16926180
nr 1692 6180
Erik Olsson Sanda
(1919-2006), Sverige
Oljemålning, Signerad. Signerad, daterad 59, Landsnäsa, Fårö. Olja på pannå, 32x60 cm, yttermått inklusive ram: 43x72 cm
Erik Olsson Sanda, svensk bildkonstnär född 1919, död 2006.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 april 2025
kl 19:12:40
4/4 15:55:22
700 kr
7/4 10:05:50
Erik Olsson Sanda
Läs mer om Erik Olsson Sanda